Obchody Dnia Dobra w diecezji kaliskiej – zapowiedź
09 kwietnia 2024
Spotkania integracyjne, koncerty, profilaktyczne badania – to wydarzenia organizowane przez Caritas Diecezji Kaliskiej z okazji Dnia Dobra. - Ten dzień to szansa, by pokazać czym jest Caritas, jak wygląda życie w ośrodkach i ile pięknych rzeczy dzieje się na co dzień – mówi ks. Łukasz Skoracki z Caritas Diecezji Kaliskiej.
Obchody Dnia Dobra w diecezji kaliskiej – zapowiedź
  1.

Spotkania integracyjne, koncerty, profilaktyczne badania – to wydarzenia organizowane przez Caritas Diecezji Kaliskiej z okazji Dnia Dobra. - Ten dzień to szansa, by pokazać czym jest Caritas, jak wygląda życie w ośrodkach i ile pięknych rzeczy dzieje się na co dzień – mówi ks. Łukasz Skoracki z Caritas Diecezji Kaliskiej.

Pierwsze wydarzenie zaplanowano 10 kwietnia w godz. 8.30- 12.00 przy Stacji Opieki Caritas w Ostrowie Wielkopolskim. Będzie to Biała Środa. W ramach akcji będzie można wykonać badanie cukru, cholesterolu, ciśnienia i saturacji.

Dwa dni później, 12 kwietnia, odbędzie się spotkanie Szkolnych Kół Caritas, które rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla w kościele św. Marcina w Kępnie.

13 kwietnia Caritas zaprasza do swojego ośrodka w Słupi pod Kępnem, gdzie o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej będzie miał miejsce koncert zespołu WTZ „Happy Music” i występ scholi „Taki duży, taki mały”.

Spotkanie integracyjne odbędą się także w ośrodkach Caritas w Kaliszu i Dobieszczyźnie.

Biskup kaliski wskazywał, że Niedziela Bożego Miłosierdzia jest świętem, w którym wspominamy wielką dobroć i Boże Miłosierdzie wobec nas, ale też chcemy przypomnieć sobie o tym, że w to dzieło miłosierdzia jesteśmy wszyscy zaproszeni. - Doświadczając Bożego Miłosierdzia możemy też to miłosierdzie nieść dalej, możemy służyć w duchu miłosierdzia, dlatego kolejny raz przeżywamy Dzień Dobra, czyli dzień, w którym chcemy z wrażliwością spojrzeć na ludzi potrzebujących, którzy są wokół nas i na miarę możliwości wyjść im z pomocą – powiedział KAI bp Damian Bryl.

Wyraził wdzięczność wobec osób posługujących potrzebującym. - Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w Caritas, zarówno na poziomie diecezji jak i na poziomie naszych parafii, czy szkół, za tę posługę ważną, piękną, którą podejmują wobec potrzebujących, ale trzeba dbać, żeby ten duch miłosierdzia, solidarności i pomocy towarzyszył nam wszystkim. Ten Dzień Dobra ma nam o tym przypomnieć – zaakcentował pasterz Kościoła kaliskiego.

Do wspólnego świętowania zaprasza zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej. - Dzień Dobra to jest huczne świętowanie Bożego Miłosierdzia. Jest to także święto wolontariuszy i tych, dla których dobro jest stylem życia. W tym dniu odbywają się w różnych miejscach spotkania pełne radości, koncertów, świętowania, przy stołach zastawionych pysznym jedzeniem. Dzień Dobra jest okazją, by podziękować za rok pracy, za dobro, które w tym czasie się wydarzyło. Jest to także szansa, by pokazać czym jest Caritas, jak wygląda życie w ośrodkach i ile pięknych rzeczy dzieje się na co dzień. To święto jest także okazją, by dać jasny przekaz, że dla Caritas, która oparta jest na Bogu i jest integralną częścią Kościoła, człowiek i jego potrzeby są najważniejsze – podkreślił ks. Łukasz Skoracki.